آیا مدیر تلگرام درخواست جاسوسی از شهروندان ایرانی‌ را پذیرفت؟

آیا سرانجام مدیر روسی تلگرام درخواست جاسوسی از شهروندان ایرانی‌ را پذیرفت؟

پاول دوروف ، موسس روسی پیام‌رسان تلگرام، روز چهارشنبه ۲۹ مهر گفته بود که درخواست دولت روحانی برای همکاری در زمینه جاسوسی از شهروندان را رد کرده و به همین دلیل، تلگرام روز سه‌شنبه ۲۸ مهر ماه چند ساعتی فیلتر بوده است. حالا او با انتشار پیامی در توییتر و کانال تلگرامش، اعلام کرده که فیلتری در کار نبوده است و اظهارات پیشین او مبنی بر مسدود شدن تلگرام در ایران نادقیق یا دست‌کم عجولانه بوده است و از این بابت عذرخواهی کرد.، دولت روحانی هم هرگونه درخواستی برای جاسوسی از طریق تلگرام را تکذیب کرده و درخواست‌هایی که او دریافت کرده، جعلی بوده‌اند!

وزارت ارتباطات و فناوری دولت جمهوری اسلامی همچنین می‌گوید مدیران سیستم پیام‌رسان تلگرام، خطوط قرمز ایران را پذیرفته و گفته‌اند صفحات غیر اخلاقی را از دسترس خارج و مسدود می‌کنند.

محمدرضا فرنقی زاد، مدیر کل روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری گفته است که این وزارتخانه تصمیم گرفته بود در صورتی که صفحات "غیر اخلاقی" تلگرام مسدود نشوند، درباره فیلترینگ تلگرام تصمیم جدی بگیرد.

مقام‌های جمهوری اسلامی پیش از این هم گفته بودند اگر آنچه را که کانال‌های با محتوای مستهجن می‌خوانند، ادامه فعالیت دهند، تلگرام را فیلتر می‌کنند.

خبر‌های ویژه
Recent Posts