سه سال فعالیت خط قطار فقط به خاطر یک دانش آموز


ایستگاه قطار شرکت کامی در جزیره هوکائیدو واقع در شمالی ترین نقطه ژاپن، زمانی بسیار فعال بوده است.

اما در سالهای اخیر تعداد افرادی که به این منطقه رفت و آمد می کردند به شدت کاهش یافت. در نهایت فقط یک نفر باقی ماند که به طور منظم از این خط دو ایستگاهی به طور منظم استفاده می کند: یک دختر دبیرستانی.

برنامه حرکت قطار با برنامه این دانش آموز تنظیم شده است

به گزارش تلگراف سه سال پیش، اوضاع راه آهن ژاپن که مدیریت این خط را بر عهده دارد تغییر کرد. اگر این خط تطیل می شد، دختری که برای رفت و برگشت به مدرسه هر روز از آن استفاده می کردف با مشکل مواجه می شد. به خاطر همین موضوع، سه سال تمام، این خط با زیاندهی به کار خود ادامه داد. ساعات ورود و خروج قطار در این خط بر اساس برنامه مدرسه آن دختر تنظیم شده است.

به محض فارغ التحصیلی این دانش آموز این خط تعطیل خواهد شد

این دختر که نامش اعلام نشده قرار است در ماه مارس فارغ التحصیل شود که به محض فارغ التحصیلی او این خط نیز به فعالیت خود خاتمه خواهد داد. در چند وقت اخیر در نواحی اطراف این ایستگاه ۲۰ خط قطار تعطیل شده است. جمعیت سالمند ژاپن در این باره می گویند که دولت ژاپن نه سالمندان را نادیده می گیرد و نه جوانان را.

و اما در جمهوری اسلامی، دانش آموزی به نام «عزیز» در استان سیستان‌وبلوچستان ، در کنار تلاش‌های زیاد برای به دست آوردن شناسنامه و حضور بی‌دغدغه در مدرسه، هر روز برای رسیدن به کلاس درس ۱۲ کیلومتر را می‌دوید! گزارش کامل را میتوانید اینجا بخوانید.

همچنین به گزارش خبرگزاری بهایی نیوز صهبا عوض پور و رحیق خلیلی دو شهروند بهایی ساکن استان کرمانشاه از دانشگاه علمی کاربردی اخراج شدند.

بنابر این گزارش این دو شهروند بهایی در حالی از دانشگاه علمی کاربردی در استان کرمانشاه اخراج شده اند که ترم اول را در این مرکز تحصیل کرده اند و به دلیل اعتقاد به دیانت بهایی اجازه ادامه تحصیل را از دست داده اند. گزارش کامل را میتوانید اینجا بخوانید.

خبر‌های ویژه