واکنش بی‌ بی‌ سی‌ فارسی و نایاک به پیام نوروزی ترامپ

واکنش بی‌ بی‌ سی‌ فارسی و نایاک به پیام نوروزی ترامپ، نقش پسته در معادلات سیاسی!

واکنش یک زن ایرانی‌ به نام سپیده: واقعا پيام دلچسبی بود... كاملا ايرانيان را از اسلام جدا كرده و معنای واقعی ايران و تاريخش رو نشان میده، بالاترين خدمتی كه بعد از ٤٠ سال يك مقام بالا دولتی در حق مردم ايران كرده 👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻

پس از انتشار پیام نوروزی رئیس جمهور آمریکا که با استقبال هزاران ایرانی‌ در فضای مجازی مواجه شد، بی‌ بی‌ سی‌ فارسی واعضای نایاک هم به این پیام واکنش نشان دادند.

بی‌ بی‌ سی‌ ضمن انتشار پیام نوروزی اوباما ،و واکنش تریتا پارسی‌ را منتشر نمود:

باراک اوباما در آخرین پیام نوروزی خود در سال ۹۵ گفته بود: "آمریکایی‌ها مشتاقند تا بیشتر فرش‌های زیبای ایرانی، خاویار، پسته و زعفران بخرند."

شورای ملی ایرانیان آمریکا (نایاک) در پاسخ به پیام نوروزی آقای ترامپ به یک بیت شعر از سعدی اشاره کرده است: "بی‌کمالی‌های انسان از سخن پیدا شود، پسته بی‌مغز چون لب وا کند رسوا شود".

فیروز نادری هم در صفحه فیسبوک خود به این پیام واکنش نشان داد و نوشت:« ما هم از فردی که این پیام را نوشته و او را متقاعد کرده که منتشر کند تشکر می‌کنیم! »

و سپس در مطلبی دیگر از دوستانش پرسیده « به کدوم سخنرانی‌ گوش میدهید، سخنرانی‌ ترامپ که توسط فرد دیگری برایش نوشته شده یا سخنرانی‌ ماز جبرانی که توسط خودش نوشته شده! »

فیروز نادری ادعا می‌کند مازیار جبرانی خودش سخنرانی‌‌هایش را می‌نویسد، اما وقتی‌ با دقت به خوش مزه گی‌‌های مازیار جبرانی نگاه می‌کنیم میبینیم که او هم دقیقا همان مواضع نایاک را تکرار می‌کند! البته این همسویی به هیچ وجه تصادفی نیست چرا که مازیار جبرانی هم عضو هیئت مشاوران نایاک است! رجوع شود به سایت نایاک

آیا فیروز نادری میتواند با اطمینان بگوید پیام نوروزی حسن روحانی را خودش نوشته؟ پیام نوروزی «فرانک اشتاین مایر» رئیس جمهور آلمان را چه کسی‌ نوشت که در آن به حسن روحانی تبریک گفت؟

پیام اصغر فرهادی که از تریبون اسکار توسط انوشه انصاری قرائت شد را خودش نوشت؟ پس چرا کپی برداری شده از بیانیه نایاک و سخنان علی‌ لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی بود؟

یکی‌ از کاربران بالاترین چند اشکال اساسی پیام نوروزی ترامپ را اینطور بر شمرده:

یکی این بود که کودتای ننگین ۲۸ مرداد را محکوم نکرد دومی اینکه دعای فرج آقا امام زمان را نخواند که میر قلبها دلش شاد شود سومی اینکه خواهان رفع حصر نشد چهارمی اینکه زن و دخترش بی‌حجابند و مانند بانوی قرعان پژوه چادر سر نکرده اند پنجمی اینکه بجای کوروش از حضرت محمد و یاسای چنگیز نقل قول نکرد که این نشانه راسیست بودنش است. دوازدهمی اینکه چفیه فلسطینی به گردن نداشت و کلا زیادی شیک بود و این هم توهین به انقلاب پنجاه و هفت و خط امام و جنبش چپ است سیزدهمی اینکه این بیشتر از اون دو تا اشکالی شد که من در تیتر نوشتم و این هم خودش یعنی این بابا خیلی فاشیسته و هفتمی هم اینکه من شماره‌ها رو قاطی کردم و یا حسین میرحسین مرگ بر ریاضیات درود بر مصدق و سردار سلیمانی.

ملعون از کمالات فیسلوفمان سید ممد خاتمی عزیز چیزی نگفت

امت خدا جو را هم تشویق به رای دادن نکرد

پیام نوروزی دونالد ترامپ: کورش کبیر رهبر امپراطوری ایران باستان سخن مشهوری دارد: «آزادی، کرامت و ثروت توامان بزرگترین خوشبختی را به بشر می دهد. اگر این سه را به مردم خود بدهید، عشق آنان به شما بی پایان است.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در پیامی که در وبسایت کاخ سفید منتشر شده، نوروز و فرارسیدن بهار را تبریک گفت. این متن کامل بیانیه پرزیدنت ترامپ است:

برای تمام کسانی در جهان که نوروز زیبای باستانی را جشن می گیرند، بهترین آرزوها را دارم. میلیون ها نفر از مردم ایران، عراق، ترکیه، جنوب آسیا و آسیای مرکزی در آغاز بهار با خانواده هایشان گردهم می آیند و جشن می گیرند.

نوروز در زبان فارسی به معنای روز نو و فرصتی برای بزرگداشت شروع جدید است، مفهمومی که بویژه برای بسیاری از ایرانیانی که در دهه های اخیر به آمریکا آمدند، تا در سرزمینی آزاد شروعی دیگر داشته باشند، معنای خاصی دارد.

برای سالها از دوستی فوق العاده با ایرانی-آمریکایی ها – یکی از موفق ترین جوامع مهاجر در تاریخ معاصر ما- بهره برده ام. آنان پیش زمینه های گوناگون مذهبی از جمله مسلمان، یهودی، مسیحی، زرتشتی و بهایی دارند، اما همگی در میراث باستانی خود شریکند.

کورش کبیر رهبر امپراطوری ایران باستان سخن مشهوری دارد: «آزادی، کرامت و ثروت توامان بزرگترین خوشبختی را به بشر می دهد. اگر این سه را به مردم خود بدهید، عشق آنان به شما بی پایان است.»

به مردم ایران و همه کسانی که در جهان نوروز را جشن می گیرند می گویم: از سوی مردم آمریکا، برای شما آزادی، کرامت و ثروت آرزو می کنم. نوروز پیروز.

تفاوت دولت آلمان و دولت جدید آمریکا در یک نگاه:

* دولت آلمان نوروز را به حسن روحانی تبریک گفته، اما دولت جدید آمریکا سال جدید را به مردم ایران و منطقه!

* زمان پهلوی نام موزه دولتی در آلمان " ایران باستان" نام داشت که ۴ بخش متعلق به ایران بوده: بابل، شوش، آشور، ساسانیان و اکنون نامش به "موزه هنر‌های اسلامی" تغییر کرده!

اما در آنسو رئیس جمهور آمریکا در پیام نوروزی خود به "کورش کبیر رهبر امپراطوری ایران باستان" اشاره میکند!

* دونالد ترامپ بر لزوم محافظت از آمریکا در برابر «تروریسم اسلام‌گرای افراطی» تاکید میکند - اما آنگلا مرکل می‌گوید: به عقیده من اسلام منشأ تروریسم نیست!

گزارش کامل به همراه تصاویر، ویدیو و منابع در این لینک :

خبر‌های ویژه