ترامپ بعد از «حیوان»، بشار اسد را «قصاب» خواند

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا یک روز پش از آن‌که بشار اسد رئیس نظام سوریه را «حیوان» توصیف کرد، این بار او را «قصاب» خواند.

حملات مقام‌های آمریکایی علیه نظام بشار اسد اخیرا پس از آن تشدید شد که روز ۴ نوامبر، شهرک خان شیخون در استان ادالب هدف حمله شیمیایی قرار گرفت. در این حمله شیمیایی که آمریکا و غرب نظام بشار اسد را عامل آن می‌دانند، حدود ۱۰۰ کشته و ۴۰۰ مصدوم برجای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری‌ها، دونالد ترامپ که چهارشنبه ۱۲ آوریل در یک کنفرانس خبری مشترک با ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو در واشینگتن سخن می‎‌گفت، تاکید کرد زمان آن فرارسیده تا جنگ وحشیانه داخلی سوریه پایان یابد، تروریست‌ها درهم شکسته شوند و پناهندگان به کشورشان بازگردند.

ترامپ با انتقاد شدید از رژیم سوریه، بشار اسد رئیس این رژیم را«قصابی» توصیف کرد که «باید فکری به حالش کرد».

ترامپ گفت حمله با گاز سمی بهنوزادان و کودکان و کشتن آن‌ها در آغوش خانواده‌هایشان غیرقابل قبول است.

پیشتر ترامپ در مصاحبه با شبکه فاکس‌نیوز که روز چهارشنبه پخش شد بشار اسد را یک «حیوان» توصیف کرد که مردم کشورش را با بمب‌های شیمیایی هدف قرار می‌دهد.

ترامپ در نشست خبری مشترک خود با ینس استولتنبرگ، از حمایت کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی بخاطر حمایتشان از حمله هوایی آمریکا به پایگاه هوایی سوریه تشکر کرد.

ترامپ پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را «دژ صلح و امنیت جهانی» توصیف کرد.

او ضمن تایید پایین بودن سطح روابط آمریکا با روسیه تاکید کرد که داشتن روابط خوب با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه عالی خواهد بود.

دبیرکل ناتو گفت که با ترامپ درباره سهم عادلانه تمامی کشورهای عضو ناتو در مخارج نظامی این پیمان و اختصاص ۲ درصد تولید ناخالص ملی به این امر گفتگو کرده است.

این مقام ناتو تایید کرد که جنایت‌ها در سوریه نمی‌تواند بدون پاسخ ادامه پیدا کند. او همچنین گفت که شمار نیروهای آمریکایی در اروپا افزایش خواهد یافت.

خبر‌های ویژه