احمدی‌نژاد رئیس جمهور ما نیست

مینا اسدی در یک گرد همایی در سال ۱۳۸۸ در مقدمه شعر خوانی خود: احمدی‌نژاد رئیس جمهور ما نیست، انگار که آقای موسوی نخست وزیر ما بود خاتمی خامنه‌ای رفسنجانی‌ و خمینی رهبران فکری ما بودند.

حالا این بیچاره احمدی‌نژاد بد لباس می‌پوشه قیافه اش‌ خوب نیست ...

این مطلب زیر را مینا اسدی شاعر، نویسنده ، روزنامه‌نگار، نمایش‌نامه‌نویس و ترانه‌سرای ایرانی مقیم سوئد ۱۶ سال پیش درسال ۲۰۰۱ نوشته، اما اگر تاریخ زیر مطلب وبرخی اشاره های خود مطلب را ندیده فرض کنیم، گویی وضعیت امروز و بساط خیمه شب بازی های "نظام مقدس" را در سال ۲۰۱۷ بازگو می کند:

*از همان روز، که خورشید حضور حجت الاسلام والمسلمین جناب دکتر محمد خاتمی از چاک گریبان سران رژیم، طلوع کرد و ایشان، جامعهٔ مدنی را کشف کردند و یکه تاز میدان دمکراسی و آزادی شدند و کلمهٔ مردم سالاری ورد زبانشان شد و نام مردم، فکر و ذکرشان را به خود مشغول کرد، من، زن ناقص عقل، که به روایت کتب آسمانی، از دندهٔ چپ همین آقایان دانشمند و همه چیز دان ساخته شده ام، پای پُر آبله ام را در یک کفش آهنین کردم و نوشتم که ایشان، یعنی همین جناب خاتمی، چه دکتر باشد چه نباشد، چه همهٔ زبان های زندهٔ دنیا را مثل بلبل حرف بزند یا کمی لهجه داشته باشد، چه عمامه اش سیاه باشد یا سفید، چه لبخند بزند یا اخم کند، چه لیموزین سوار شود یا در تاکسی کنار دست کاسب محل بنشیند، فرقی در اصل قضیه نمی کند.

نوشتم که این امام زادهٔ نوظهور، در آب نمک خوابانده شدند تا در روز به لب رسیدن جان مردم و قیام شان، ازآستین مارگیران نظام به درآیند و بر مسند، نشینند.

نوشتم که: ایشان طبق ادعای خودشان در کتاب «بیم موج» شاگرد بر حق آیت الله خمینی و دست پروردهٔ آیت الله مطهری هستند و هیچ روشنفکر بی دینی را نه می پذیرند و نه قبول دارند و نه تاب می آورند.

نوشتم که: جنابشان، پیش از نشستن بر تخت سلطنت، برای قلع و قمع روشنفکران بی دین، به جلادان، چراغ سبز نشان داده اند و نوشتم که: ایشان در کتاب شان نوشتند که روشنفکر بی دین معنائی ندارد.

چونکه اغلب روشنفکران مخالف رژیم در حال مبارزه با یکدیگر بودند و فرصت کافی پیدا نکردند که این کتاب را بخوانند و از نظرات آقای خاتمی پیش از روی کار آمدنشان آگاه شوند منتظر ماندند تا ایشان بر مسند، جلوس کنند و عملا تئوری هایشان را پیاده فرمایند.

آنروزها بسیار دشنام و ناسزا شنیدم. نفریننم کردند که انشااله به غضب الهی گرفتار شوم! توسط بزرگان علم و دانش نصیحت شدم و حتا شنیدم که بعضی از جانبازان راه خاتمی و اصلاحات، با دعوت کنندگان از من در کشورهای دیگر تماس گرفتند که چرا این آدم را برای سخنرانی دعوت می کنید که بیاید به کوشندگان و مبارزان راه آزادی توهین کند.

تعدادی از این دوستان شرافتمند، یک پالان هم برایم دوختند و آنرا کج گذاشتند و گفتند: « فلانی پالانش کج است»!

شرکت کنندگان در مسابقات سمینار و کنفرانس و میز گرد و میز دراز نیز، به جای پرداختن به خانهٔ از پای بست ویران، نقش ایوان را در نظر گرفتند و هر جا که رفتند و نشستند و ایستادند فریاد حق طلبی سر دادند که: معدودی دهن دریدهٔ کم سواد و ناآگاه از علم فلسفه و سیاست، دهان گشادشان را باز می کنند و از دمکراسی موجود در خارج از کشور سوء استفاده کرده و هرچه دلشان می خواهد، در بارهٔ مسئولان دولتی – بخش اپوزیسیون!- می گویند وهیچ قانونی هم برای تعقیب اینها وجود ندارد!

و نیز این دانشمندان اصلاح طلب، به دوستان من اعتراض کردند و فرمودند که: این چه کاره است که اینقدر به او « رو» می دهید؟

و اما از آنجا که من خودم به اندازهٔ کافی رو دارم و نیازی نیست که به من زیر و روی اضافی بدهند دهان مبارک را باز کرده و قلم ناقابل را به گردش درآورده و گفتم و نوشتم که : ای طوطیان شکر شکن خوش سخن! چوب لای چرخ مبارزات مردم نگذارید. لطفا برای یکبارهم که شده اجازه بدهید مردم بدون حضور رهبر و ولی و آقا بالا سر کار خودشان را بکنند. اما گویا این موج سواران، فقط زبان

سخنوری داشتند و گوش شنوا نه!

ادامه مطلب در این لینک

حسن روحانی: "من که نگفتم در ۱۰۰ روز مشکلات رو حل می‌کنم، یک آدمی‌ که عقل نداشته باشه همچین حرفی‌ میزنه ... بالاترین خیانت دروغ به مردم است ... در کارزار‌های انتخاباتی دروغ به مردم نگوییم!"

ما استثنائا با یکی‌ از موضع گیری‌های اکبر گنجی موافق هستیم که می‌گوید در تمام کشور‌ها کسی‌ که نامزد ریاست جمهوری میشود تمامی‌ سوابق کاری و حتی شخصی‌ او را برجسته و افشا میکنند، تا مردم دقیقا بدونند به چه کسی‌ رای میدهند! از آنجا که از مانا نیستانی، اکبر گنجی، نوشابه امیری، آرش سيگارچى ... تا امید معماریان در تمامی‌ رسانه‌‌های زنجیره‌‌ای تمرکز خود را روی افشای لو لوی جدید گذشته اند و توضیح واضحات میدهند، از اینرو ما در سایت سپیده دم سالهاست تصمیم گرفتیم این خلا را پر کنیم و سوابق روحانی، خاتمی، رفسنجانی‌ را علی‌ رغم همه تهدیدات و اتهاماتی که به ما زدند به مردم نشان دهیم.

خبر‌های ویژه