رژیم اسد هزاران زندانی را در کوره‌ سوزانده است

بر طبق سرویس اطلاعاتی آلمان نیروی هوایی ارتش سوریه عامل حمله‌ی شیمیایی خان شیخون بوه است.

روزنامه آلمانی “دی ولت” طی خبرروز یکشنبه خود، اعلام کرده است که سازمان امنیت خارجی آلمان هم به اطلاعاتی دست یافته است که نشان می دهد که نیروی هوایی ارتش سوریه عامل حمله‌ی شیمیایی خان شیخون در استان ادلب در اوایل آوریل بوده است.

بر طبق این خبر، سرویس امنیت خارجی آلمان (BND) اطلاعات و مدارک موثقی در این رابطه در دست دارد.

طی حمله شیمیایی به خان شیخوندر شمال غرب سوریه هدف آن بود، بیش از ۸۰ نفر جان خود را از دست دادند.

مخالفان بشار اسد و برخی دولت‌های غربی، از جمله دولت فرانسه، نیروی هوایی ارتش سوریه را عامل این حمله می‌دانند.

به نوشته‌ی نشریه “ولت آم زونتاگ”، سرویس امنیت خارجی آلمان هم به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهند همین پایگاه هوایی مبدأ حمله‌ی شیمیایی اوایل آوریل بوده است. هنوز مشخص نیست که دستور حمله را بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه صادر کرده باشد.

رژیم اسد هزاران زندانی را در کوره‌ سوزانده است

استورات جونز، معاون خاور نزدیک وزارت امور خارجه آمریکا، امروز در یک نشست خبری گفت: رژیم بشار اسد هزاران نفر را در زندان نظامی صیدنایا کشته و اجسادشان را در کوره‌‌ای که در بخشی از این زندان ساخته، سوزانده است. وی افزود: در زندان مذکور که ۴۵ دقیقه از دمشق، پایتخت این کشور فاصله دارد، روزانه به طور میانگین ۵۰ نفر کشته می شوند. جونیز در ادامه تصریح کرد: این کوره را برای سوزاندن جسد زندانیان ساخته شده است تا مدارک مربوط به اعمال رژیم از بین برود. او همچنین در این نشست تصاویر ماهواره‌ای از این جنایات اولین عکس آن مربوط به سال ۲۰۱۳ است را به خبرنگاران نشان داد و تاکید کرد: پا‌ی‌بندی اسد به ارزش‌های اخلاقی کاهش یافته است. معاون خاور نزدیک وزارت امور خارجه آمریکا در خصوص مذاکرات صلح سوریه در آستانه نیز اظهار داشت: "فکر نمی کنم حوادث خشونت بار در سوریه کاهش یابد. به پای‌بندی اسد اطمینان نداریم".

خبر‌های ویژه