برنارد لوئیس کیست که رامین پرهام در محضر او شاگردی کرده ؟

رامین پرهام پس از مرگ برنارد لوئیس در توییتر: افتخار ديدار و لذت ياد گرفتن از او را در ٢٠٠٤ در خانه او در پرينستون يافتم. روحش شاد و يادش همواره گرامي باد...

برنارد لوئیس کیست که رامین پرهام در محضر او شاگردی کرده و یادش را گرامی‌ میدارد؟

ابتدا رامین پرهام را به آندسته از هم میهنانی که او را نمیشناسند معرفی‌ می‌کنیم: روزهای ۲۵ و ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ کنفرانسی در لندن با عنوان «مدیریت گذار از جمهوری اسلامی» توسط «اتحاد برای دموکراسی در ایران» برگزار شد. که گروهی از رفراندوم طالبان و چهره های وابسته به رژیم به صورت حضوری و یا با اسکایپ در این کنفرانس شرکت کردند!

رامین پرهام فرزند باقر پرهام (یکی‌ از طرفداران سیستم کمونسیتی) و از اعضای فعال «اتحاد برای دموکراسی در ایران» نیز در این کنفرانس شرکت داشت و پیام شاهزاده رضا پهلوی را قرائت نمود.

رامین پرهام دوره دکترا را در رشته «زیست‌شناسی مولکولی گیاهان» در دانشگاه «ایلینوی» گذرانده و از چهره هایی است که با نقاب پادشاهی خواه توسط آموزشکده توانا، بی‌ بی‌ سی‌، تلویزیون میبدی، ... به مردم معرفی‌ شد اما سپس نقاب از چهره برداشت و جوانان ایرانی‌ را که به طرفداری از «نهاد پادشاهی» به خیابان آمدند«لمپن» نامید!

حال باز میگردیم به برنارد لوئیس، مورخ یهودی انگلیسی تبار تبعه آمریکا که در سن ۱۰۱ سالگی بر اثر کهولت سن درگذشت. رادیو فردا او را «اندیشمند برجسته تاریخ اسلام و خاورمیانه» نامیده است.

برنارد لوئیس استاد بازنشسته مطالعات خاور نزدیک دانشگاه پرینستون بود و در لندن از پدر و مادری یهودی متولد شد.

وی در سخنرانی "ایران در تاریخ" که در مرکز موشه دایان مورخه ۱۸ ژانویه ۱۹۹۹ در دانشگاه تل آویو ایراد شد نقش ایران در تاریخ و تأثیر آن را بر تمدن جهان را مورد بحث قرار داد.

برنارد لوئیس در این سخنرانی خاطرنشان می‌کند:

«در دوهزار سال گذشته هیچ کشورگشا یا نیروی خارجی ای نتوانسته‌است بر زبان و فرهنگ ایرانی اثرات بنیادی بگذارد، که این یکی از نشانه‌های فرهنگ برتر است، و فرهنگ برتر همیشه بر فروتر چیرگی یافته‌است.»

وی در کنفرانس بیلدربرگ نتیجه می‌گیرد که تنها راه رویارویی با چنین فرهنگی نابود ساختن آن است و پیشنهاد می‌کند که ایران را به قطعات قومی گوناگون بشکنند و میان کشورهای نوپا تقسیم کنند!

خبر‌های ویژه