سیدمحمد خاتمی، منزل چه کسی‌ را غصب کرده؟؟


در حالیکه فشار افکار عمومی در روزهای گذشته افشاگری درباره مالکیت طولانی مقامات رژیم بر خانه های گران‌قیمت مصادره شده افزایش یافته است، صبا آذرپیک روزنامه‌نگار وابسته به مافیای رفسنجانی‌ در توئیتی نوشت: «‏بعد از فیروزآبادی و فلاحیان، حالا نوبت ولایتی ست. آن ویلای بزرگ کنار کاخ سعدآباد خریدید؟ چقدر[؟] از چه کسی؟ غصبی ست؟ دوستان اصولگرا آنجا زیاد مراسم روضه رفته اند، می دانند از کدام ویلا حرف می زنیم.»

گویا مصادره و غصب اموال فقط توسط اصولگرا صورت می‌گیرد! بسیاری از هم میهنان میدانند که املاکی در شمال تهران که در اختیار محمد خاتمی، اکبر هاشمی رفسنجانی و مهدی کروبی قرار گرفته، از املاک مصادره ای پس از انقلاب بوده است.

کاربری در توئیتر نوشته است که ماجرای مصادره پس از انقلاب با پیام آیت الله خمینی آغاز شد، که دستور مصادره اموال خاندان پهلوی و اطرافیان آنها را «به نفع مستمندان و کارگران» صادر کرد.

بسیار جالب است وقتی‌ پای سید محمد خاتمی و خانواده رفسنجانی‌ به میان کشیده میشود کنجکاوی صبا آذرپیک تبدیل میشود به حس تعصب و عشق به مافیای رفسنجانی‌!

صبا آذرپیک در پاسخ به افشاگری‌ها در رابطه با ساختمان غصب شده توسط سید محمد خاتمی میگوید: ساختمان دفتر خاتمی «هدیه است نه غصبی»!

پر واضح است که آذرپیک در توجیه گری تنها نیست، آقازاده یکی از آخوندها به نام بیات زنجانی مدعی شد که خاتمی تنها پس از آنکه مالک خانه به او اجازه نماز خواندن در آن را داد، در این خانه مستقر شد؛ ادعایی که با استهزای کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است.

حال سوال جدی که مطرح میشود این است که اسناد و مدارکی که نشان دهد وراث دکتر منوچهر اقبال، ملک چند صد میلیاردی خود را به سید محمد خاتمی هدیه دادند کجاست؟

طوس طهماسبی، پژوهشگر تاریخ معاصر و سیاست بین‌الملل میگوید: «‏زندگی دو نسل تباه و نیم میلیون نفر در جنگ و انقلابی بی حاصل هلاک شدند تا محمد خاتمی بتواند کاخ منوچهر اقبال را تصاحب کند. از زمانی که خانواده چادری علی شریعتی را در آن رستوران شیک تهران راه نمی‌دادند، راه درازی طی کرده‌اند. دار و ندارشان غنیمت جنگی است با چنگ و دندان حفظش می‌کنند.»

منوچهر اقبال، از سیاستمداران دوران پادشاهی پهلوی است که در مقاطع مختلف، رئیس دانشگاه تهران، رئیس شرکت ملی نفت، رئیس سازمان نظام پزشکی و نخست وزیر ایران بود.

خبر‌های ویژه