جواد ظریف: مردم آمریکا از فساد، بی عدالتی و بی کفایتی دولتمردان‌شان خسته شده اند


ظریف با انتشار پیامی در توییتر و با بیان اینکه «کسانی که در خانه شیشه‌ای زندگی می‌کنند، نباید سنگ پرتاب کنند» نوشت: مردم آمریکا از فساد، بی عدالتی و بی کفایتی دولتمردان‌شان خسته شده اند.

حسن روحانی نیز پیش از این در یک سخنرانی‌ گفته بود: «من امشب از یک نظر متاسفم که مردم آمریکا «گرفتار زمامدارانی شده ا‌ند که حیثیت آنها را زیر پا گذشته است!»

سخنان جواد ظریف در حالی‌ بیان میشود که میلیون‌ها شهروند ایرانی‌ در خوزستان از آب شرب محروم هستند و حکومت «اعتدال و امید» شب گذشته ۹ تیر ۱۳۹۷ مردم تشنه لب را هدف گلوله نیرو‌های سرکوبگر خود قرار داده است!

جواد ظریف که طرفدارانش او را مصدق زمان نامیده ا‌ند در پیام خود به زبان انگلیسی نوشته است: «ایالات متحده در حال هدر دادن منابع شهروندان این کشور است، چه از طریق ماجراجویی در عراق و افغانستان، چه با حمایت کور از اسرائیل و رژیم‌های حامی تروریسم، چه با توسعه‌طلبی پرهزینه زرادخانه اتمی‌اش. این حکومت با این کار، صرفا بر مشکلات مردم آمریکا می‌افزاید.»

این بیانیه می‌افزاید: «همانطور که پیش از این گفته‌ام، ادامه تظاهرات‌ها در این آخر هفته در ایالات متحده، در مرزها، زندان‌ها، در واشنگتن و تمام ۵۰ ایالت این کشور، نباید برای کسی غافلگیرکننده باشد. درخواست مردم آمریکا این است که رهبرانشان، آن‌ها را هم در ثروت کشور سهیم کنند و به خواسته‌های مشروع آن‌ها پاسخ دهند، تا دیگر ۴۰ میلیون آمریکایی در ثروتمندترین کشور جهان زیر خط فقط زندگی نکنند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «ما تاکتیک‌های بی‌فایده دولت ایالات متحده در سرکوب، زندانی کردن معترضان، جدا کردن خانواده‌های مهاجران و به قفس انداختن فرزندان آن‌ها و نادیده گرفتن یأس مردم آمریکا را محکوم می‌کنیم. مردم ایالات متحده از فساد، بی‌عدالتی و بی‌کفایتی سران خود خسته شده‌اند. جهان صدای آن‌ها را می‌شنود.»

خبر‌های ویژه