نماینده مجلس: از روسیه ممنونیم كه نمی‌گذارد از گرسنگی بمیریم!


به گزارش ایلنا، هدایت الله خادمی ، درباره تهاتر نفت با کالای روسیه اظهار داشت: در شرایطی که به ما اجازه نمی‌دهند نفت بفروشیم و کالای مورد نیازمان را وارد کنیم، ممنون روسیه هم هستیم که به ما کالا می‌دهد تا از گرسنگی نمیریم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت ما به گونه‌ای است که باید بین بد و بدتر یکی را انتخاب کنیم، باید بین اینکه نفت به روسیه بدهیم و در قبال آن مواد روزانه‌مان را تامین کنیم و یا اینکه اصلا نتوانیم مواد اولیه مورد نیازمان را هم تامین کنیم، یکی را انتخاب کنیم.

جواد ظریف: مردم آمریکا از فساد، بی عدالتی و بی کفایتی دولتمردان‌شان خسته شده اند

سخنان نماینده مجلس در حالی‌ بیان میشود که دو هفته پیش ظریف با انتشار پیامی در توییترو با بیان اینکه «کسانی که در خانه شیشه‌ای زندگی می‌کنند، نباید سنگ پرتاب کنند» نوشت: مردم آمریکا از فساد، بی عدالتی و بی کفایتی دولتمردان‌شان خسته شده اند.

حسن روحانی نیز پیش از این در یک سخنرانی‌ گفته بود: «من امشب از یک نظر متاسفم که مردم آمریکا «گرفتار زمامدارانی شده ا‌ند که حیثیت آنها را زیر پا گذشته است!»

جواد ظریف که طرفدارانش او را مصدق زمان نامیده ا‌ند در پیام خود به زبان انگلیسی نوشته است: «ایالات متحده در حال هدر دادن منابع شهروندان این کشور است، چه از طریق ماجراجویی در عراق و افغانستان، چه با حمایت کور از اسرائیل و رژیم‌های حامی تروریسم، چه با توسعه‌طلبی پرهزینه زرادخانه اتمی‌اش. این حکومت با این کار، صرفا بر مشکلات مردم آمریکا می‌افزاید.» این بیانیه می‌افزاید: «همانطور که پیش از این گفته‌ام، ادامه تظاهرات‌ها در این آخر هفته در ایالات متحده، در مرزها، زندان‌ها، در واشنگتن و تمام ۵۰ ایالت این کشور، نباید برای کسی غافلگیرکننده باشد. درخواست مردم آمریکا این است که رهبرانشان، آن‌ها را هم در ثروت کشور سهیم کنند و به خواسته‌های مشروع آن‌ها پاسخ دهند، تا دیگر ۴۰ میلیون آمریکایی در ثروتمندترین کشور جهان زیر خط فقط زندگی نکنند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «ما تاکتیک‌های بی‌فایده دولت ایالات متحده در سرکوب، زندانی کردن معترضان، جدا کردن خانواده‌های مهاجران و به قفس انداختن فرزندان آن‌ها و نادیده گرفتن یأس مردم آمریکا را محکوم می‌کنیم. مردم ایالات متحده از فساد، بی‌عدالتی و بی‌کفایتی سران خود خسته شده‌اند. جهان صدای آن‌ها را می‌شنود.»

خبر‌های ویژه