جواد ظریف: «ایران از هیچ چیز کوتاه نیامده است»

عبدالله شهبازی روز دو شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ (منبع - سایت مخبر):

«ویدئو سخنان فردی بنام رجب صفروف را در کانال بی‌بی سی فارسی شنیدم. این آقای رجب صفروف رسماً دروغ می گوید. ایران سهم ۵٠ در صد از دریای خزر در هیچ قراردادی نداشته و اصولاً سهم ایران و شوروی در هیچ قراردادی تعیین نشده. معماست برایم که این آقا کیست! این بیوگرافی و رزومه این آقاست. سال ١٩٩۶ چکاره بوده که در هیئت مذاکرات با ایران حضور داشته باشد؟ فکر کنم پولی به او داده اند در حد ۵٠٠ دلار و ١٠٠٠ دلار تا این مزخرفات را بگوید.این آخوند ها دریای خزر را به روس های مکار فروخته است. شما مردم ایران از همین حالا تا دیر نشده صدا تان را بلند کنید و بگوید که آخوند ها از مردم ایران نماینده گی نمیکند و هر گونه قرار داد جدید قابل قبول مردم ایران نیست. ۵۰٪ دریای خزر حق و مال ایران است؛ چیزی دیگری غیر از این را هرگز قبول نکنید. درود ها از طرف یک افغانستانی!»

حال ما به سراغ بیوگرافی جناب آقای شهبازی در ویکیپدیا میرویم که ببینیم این آقا کیست! لطفا خلاصه‌ای از زندگی‌ نامه ایشان به همراه عکس‌های او با میر حسین موسوی، حسین شریعتمداری، حاج سعید قاسمی، ... را مشاهده کنید و حدس بینید که خود ایشان از کجا و چه مبلغی جهت تکذیب سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، درزفت کرده است:

عبدالله شهبازی، نویسنده، مورخ و پژوهشگر ایرانی است که به مدت یک دهه مدیریت مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی، وابسته به وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی را به عهده داشت.

از این زمان تا پیروزی انقلاب اسلامی، شهبازی به تشکیل یک گروه مخفی با نام «پیگیر» پرداخت و با نورالدین کیانوری، که در آن زمان دبیر دوم و مسئول تشکیلات داخل کشور حزب توده بود، در برلین شرقی ارتباط برقرار کرد. گروه شهبازی دومین گروه مهم مخفی حزب توده در داخل ایران، پس از سازمان نوید، به‌شمار می‌رفت.

پس از پیروزی انقلاب، شهبازی به عنوان عضو هیئت اجرائیه و سپس یکی از سه دبیر سازمان جوانان حزب توده منصوب شد و به عضویت هیئت تحریریه مجله دنیا، نشریه تئوریک کمیته مرکزی حزب توده نیز درآمد. در سال ۱۳۶۱ شهبازی ۲۷ ساله، مسئول شعبه کل انتشارات، معاون شعبه مرکزی آموزش، مسئول شعبه آموزش تهران و مسئول نشریه داخلی تئوریک حزب توده بود ...

جواد ظریف دو روز بعد یعنی چهارشنبه ۲۴ مرداد همان سخنان عبدالله شهبازی وابسته به حزب توده را تکرار کرد و در مصاحبه با وب‌سایت خبری الف درباره این که سهم ایران از ۵۰ درصد دریای خزر به «۱۱ درصد» کاهش یافته گفت: «نه خیر، در هیچ زمانی [نه] در گذشته پنجاه درصد بوده و نه الان ۱۱ درصد یا هر عدد دیگری است.»

ظریف که بار‌ها نقض حقوق بشر و وجود زندانیان سیاسی را در مجامع بین المللی و مصاحبه‌ها انکار کرده همچنین تاکید کرد که «ایران از هیچ چیز کوتاه نیامده است».

خبر‌های ویژه