آیا رقاصی اخیر در مدارس خودجوش بود؟


در هفته گذشته رسانه‌های بی‌ بی‌ سی‌، دویچه وله، شبکه من و تو،... مانور زیادی روی آهنگ «جنتلمن» از ساسی مانکن دادند و کلیپ‌هایی‌ را به نمایش گذاشتند که اکثرا در فضای مدارس و گاهی حتی با حضور مسئولان و معلمان ضبط شده‌اند!

بسیاری در فضای مجازی تلاش کردند این داستان را به عنوان چالشی که باعث وحشت جمهوری اسلامی شده معرفی‌ کنند.

و قر کمر ساسی مانکن را به عنوان یک «مبارزه تمام عیار مبارزه بر علیه رژیم اسلامی به مخاطب القا کنند.»

آیا رقاصی اخیر در مدارس چلشی بود بر علیه رژیم یا بر عکس حرکتی‌ بود برنامه ریزی شده در جهت تقویت حکومت جمهوری اسلامی و تجزیه طلبان؟

چالشی که ساسی مانکن خطاب به علی مطهری گفته است که اگر یکبار این آهنگ را با صدای بلند گوش کرد و نرقصید برده است!

آیا این چالش شما را به یاد چالش # برقص_تا_برقصیم و پخش اعترافات مائده هژبری نمی‌‌اندازد؟

که همزمان بود با موج ادامه‌دار اعتراضات و شورش در سراسر ایران که رژیم را در سال ۱۳۹۷ تحت فشار قرار داده بود. بنا به گزارش‌ها معترضین تشنه با شلیک مستقیم مورد هدف قرار گرفتند. فرماندار خرمشهر گفته بود که خبر کشته شدن تظاهرکنندگان صحت ندارد و فقط ۵ نفر «به صورت سطحی» زخمی شده‌اند. وی معترضین به کمبود آب آشامیدنی را عوامل خرابکار و اغتشاشگر دانسته بود که به گفته وی ساکن خرمشهر نبوده و از مناطق خارج از محدوده خرمشهر آمده بودند.

پس از چند روز هیاهوی . بی‌ بی‌ سی‌، شبکه من و تو ، زهرا رهنورد، مصطفی تاجزاده، سایت آزادی یواشکی، عفو بین الملل، ..

امیر تتلو عکسی‌ از مائده هژبری منتشر کرد و گفت نگرانش نباشید ترکیه است پیش منه و جایش امن است!

از جمله افرادی که در روز‌های گذشته از چالش«جنتلمن» در فضای مجازی حمایت کرده دکتر فیروز نادری است که در توییتر پرسیده: «دانش آموزان با یک آهنگ رپ پرشین میخوانند و میرقصند آیا وزیر آموزش و پرورش و مجلس ایران نگران تخریب فرهنگ ایرانی‌ هستند؟»

فردی هم در پاسخ به فیروز نادری توییت کرده: من عاشق جملات و حملات زیبا و به جای شما هستم استاد فرهیخته و افتخار وطن!

اولا این استاد فرهیخته همان کسی‌ است که ضمن حمایت از حسن روحانی، در سال ۱۳۹۲ مردم ایران را از کالیفرنیا به شرکت در انتخابات دعوت کرده بود.

دوما چه علی‌ مطهری و وزیر آموزش و پرورش در ظاهر مخالف پخش این آهنگ باشند چه نباشند، قطعا آهنگ‌های چنین افرادی باعث تخریب فرهنگ ایرانی‌ خواهد شد.

‏⁧سوماً استاد فرهیخته در جریان این چالش رقص‌ به این گفته‌های علی‌ مطهری اعتراض نمیکند که در مورد حضور نیرو‌های نظامی بیگانه گفته بود: «مرز های آبی و خاکی یک قرار داد مصنوعی است! وطن آنجاست که اسلام باشد و گرنه ایران و عراق که اسم گذاری اند!»

چرا که با او هم نظر است!!! جناب آقای پرفسور فیروز نادری در مصاحبه‌های مطبوعاتی دلیل اینکه اصغر فرهادی او را به نمایندگی‌ (از جمهوری اسلامی) به مراسم اسکار فرستاده گفته بود « „‌انوشه انصاری فضانورد است و به ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر کرده است و من برای ناسا کار می‌کنم و مدیریت برنامه مریخ ناسا و منظومه شمسی را برعهده داشته‌ام. به نظرم دلیل‌اش این است که اگر از جوّ زمین خارج شوید به زمین نگاه کنید، اثری از مرزها نمی‌بینید و آنچه پیش روی شماست یک زمین زیبا است. فرهادی ما دو تن را برگزید تا این پیام را منتقل کند.»

دکتر فیروز نادری «استاد فرهیخته و افتخار وطن!» تا کنون اعتراضی هم به حراج گذاشتن دریای کاسپین که توسط دولت‌های خاتمی و روحانی برنامه ریزی و اجرا شد نکرده است.

البته ما شگفت زده نمیشویم، با رجوع به جهانبینی جناب «استاد فرهیخته» که قبلا گفته از آن بالا مرزی دیده نمی‌شود و علی‌ مطهری فرزند «دانشمند بزرگ انقلاب» که تاکید کرده مرز‌های آبی و خاکی یک قرار داد مصنوعی است!

فیروز نادری هیچ اعتراضی هم به این سخنان وزیر آموزش و پرورش دولت تدبیر و امید نمیکند که اخیرا گفته است: «اکنون ۱۴ میلیون دانش‌آموزی داریم که به رغم همه هجمه‌های فرهنگی، اگر لازم باشد همانند دوران دفاع مقدس در صحنه خواهند بود و جانفشانی خواهند کرد.»

خوب اعتراض به این موضوع هم یعنی یک چالش واقعی‌ با دولت روحانی، یعنی به زیر سوال بردن سید محمد خاتمی که با مغز شویی دانش آموزان را به شهادت ترغیب میکرد.و به میدان مین میفرستاد!

چهارما بحث اصلی‌ بر سر اولویت‌ها است. در شرایطی که نیروهای انتظامی مردم سیل زده را سرکوب می‌کند و اکثریت جمعیت ۸۰ میلیونی ایران با بحران‌های مالی و زیست محیطی کم سابقه‌ای ((سیل، حمله ملخ ها، ...) دست و پنجه نرم میکنند،

و از سوی دیگر سید محمد خاتمی برای تجزیه ایران خیز برداشته، پرداختن به موضوع «ساسی مانکن» و آهنگش یک موضوع کاملا انحرافی است، حتی اگر هیچ اشنایی با سوابق این خواننده رپ نداشته باشیم.

شواهدی که نشان میدهد انتشار این آهنگ در مدارس توسط خود حکومت انجام شده را دقیقتر و موشکافانه تر بررسی‌ می‌کنیم:

مسلما در شرایطی که اکثریت معلمان کشور با مشکلات معیشتی در چنین شرایط اقتصادی دست و پنجه نرم میکنند، دست به چنین ریسکی‌ نخواهند زد! آن هم یک زن جوان که میکرفون به دست گرفته و در یک مدرسه پسرانه آواز میخواند و می‌‌رقصد!

به جز در مدارسی که در تهران ویژه فرزندان مقامات جمهوری اسلامی ساخته شده، چنین صحنه‌ای در هیچ مدرسه عادی در دیگر نقاط کشور دیده نشده است.

آیا رقاصی اخیر در مدارس خودجوش بود یا مهندسی‌ شده توسط رژیم؟

جهت یافتن پاسخ میبایست نکات زیر را پس از شنیدن چنین اخباری ادر نظر بگیریم:

۱- ابتدا به هر خبری که همزمان توسط رسانه‌های زجیره‌ای (بی‌ بی‌ سی‌، شبکه من و تو، صدای آمریکا، ...) منتشر میشود با دیده شک بنگریم.

۲- معمولا هر فرد یا گروهی را که رسانه‌های زنجیره‌ای به عنوان قهرمان، قربانی، آزادی خواه، ... به افکار عمومی‌ معرفی‌ میکنند، فردیست که از فیلتر‌های متعدد رد شده و اگر الویتش ایرانی‌ بودن باشد در تمام رسانه‌ها بایکوت خواهد شد.

حتی اگر این فرد ظاهر غیر اسلامی داشته باشد و یا او را مخالف رژیم معرفی‌ کنند. به عنوان نمونه چندی پیش فردی به نام بهروز حاجیلو به همراه مهناز افشار توسط اوپزیسیون صادراتی به عنوان قهرمانان مبارزه با آخوند‌ها معرفی‌ شدند.

اما تمام شواهد غیر قابل انکار نشان میدهد که یک سناریوی از پیش طراحی شده بود!

۳- در مورد هر فردی که در رسانه‌ها به عنوان قهرمان و آزادیخواه معرفی‌ میشود، تحقیق کنیم.

امیرحسین مقصودلو با نام هنری «امیر تتلو» در انتخابات سال ۱۳۸۸ چندین کلیپ و ترانه برای ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی که از او با عنوان نخست‌وزیر امام نام برده می‌شود تهیه و منتشر نمود.

چند سال بعد تتلو در تلویزیون از حسن روحانی پشتیبانی‌ نمود و آهنگ انرژی هسته‌ای را حق مسلّم ماس را با حمایت نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ساخت و پس از توافق هسته‌ای منتشر شد!

از نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران هدیه‌ای دریافت کرد که در اینستاگرام خود تصویر آنرا منتشر ساخت. بسیاری از رسانه‌های بین المللی هم خبر انتشار این آهنگ را پوشش دادند.

امیرحسین مقصودلو، در سال ۱۳۹۷ گفت که دلیلش برای حمایت از ابراهیم رئیسی، این بوده که "جوانی و قدرت" آقای رئیسی را سنجیده و به همین دلیل " یک تنه" از او حمایت کرده، هر چند که به خاطر این تصمیم فشارهای زیادی را متحمل شده است.

در همان سال ۱۳۸۸ که «امیر تتلو» برای میر حسین موسوی آهنگ خواند روزنامه اعتماد ملی از اهالی موسیقی از جمله خوانندگان پاپ و رپ فارسی جهت دیدار با مهدی کروبی دعوت به عمل ‌‌آورد.

کروبی در این دیدار میگوید ما میخواهیم طیف جوان را جذب کنیم، شما را هم که اکنون جوان‌ها دوست دارند.

در این دیدار ساسان حیدری یافته با نام هنری «ساسی مانکن» از دوستان صمیمی‌ «امیر تتلو» می‌پذیرد که آهنگی در حمایت از مهدی کروبی بسازد.