اسناد تاریخی‌ حمایت رضا پهلوی و هنرمندان از خاتمی

در شرایطی که شبیخون فرهنگ غرب و غرب زده گان این پرچم بر افراشته را آماج حملات سهمگین قرار داده و رهبر فرزانه و معظمی انقلاب مقابله با این شبیخون را در صدر حرکات‌های عاجل ضروری انقلاب اسلامی دانسته ا‌ند حضور خاتمی میتواند درخشش فرهنگ تابناک اسلامی را به سلامت و بر افرشته عبور دهد.

امضا کننده گان: جعفر پناهی، تهمینه میلانی، رخشان بنی‌ اعتماد، ابوالفضل جلیلی، نیکو خردمند، نوشابه امیری، حمید سمندریان، مهتاج نجومی

این سند روز گذشته ۲۳ تیر ۱۳۹۸ توسط مرکز پژوهش‌های سینمایی سینمای آزاد به مدیر مسئولی بصیر نصیبی در آلمان منتشر شد به گفته بصیر نصیبی اصل سند نزد سینمای آزاد محفوظ است. انتشار این مطلب به معنی‌ تایید همه مواضع سینمای آزاد نیست.

لازم به ذکر است رضا پهلوی نیز در سال ۱۳۸۸ سید محمد خاتمی و اکبر هاشمی‌ رفسنجانی‌ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را مورد تمجید قرار داده است.

رضا پهلوی در مصاحبه ای با نشریه "اشپیگل" آلمان : خوشحالم که هاشمی رفسنجانی و خاتمی در مسیر درست حرکت می کنند.

رضا پهلوی ضمن اظهار این مطلب درباره نقش هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی در این جریانات و تاثیر انتقادات آنان گفت: مهم این نیست که آنها چه تاثیری دارند ، بلکه این مهم است که آنها تحت تاثیر نارضایتی مردم قرار گیرند. آنها می بینند که باید طرف ملت باشند و خوشحالم که آنان در مسیر درست حرکت می کنند. وی ادامه داد: من امیدوارم که انها به شکل صریح تری انتقادات خود را نه تنها نسبت به تصمیمات رهبری ، بلکه به تمام نظام ابراز کنند. رضا پهلوی افزود: به عنوان مخالف سیاسی رژیم روحانیون در ایران فعال بوده و با اصلاح طلبان و معترضین در تماس هستم.

روز گذشته همزمان با انتشار سند تاریخی‌ توسط سینمای آزاد ا، ما نیز مطلبی در رابطه با سخنان کذب مانوک خدابخشیان از دوستان رضا پهلوی در سایت سپیده دم منتشر کردیم که با حمله و فحاشی طرفداران رضا پهلوی مواجه شدیم. مانوک خدابخشیان نیز به جای پاسخگویی در مورد اتهاماتی که به محمدرضا شاه زده است، در یک فرار رو به جلو سپیده دم را عامل حکومت معرفی‌ نمود.

ایشان ما را «لمپن، بوقچی و طوطی اجاره ای» نامیده اما سندی ارائه نداده که نشان دهد پادشاه فقید به دنبال «بمب اسلامی» بوده است! لطفا جهت شنیدن سخنان مانوک خدبخشیان به این لینک مراجعه نمایید: شاه با پاکستان گفتگو می‌کرد که «بمب اسلامی» بسازیم!

یکی‌ از طرفداران رضا پهلوی در اینستاگرم پرسیده است:

هدف و موضع سایت شما چیست؟

چرا بدون سند و مدرک به شاهزاده و شهبانو تهمت میزانی‌؟

شما که اینقدر علاق داری پرونده همه را بیل بزنی‌ پرونده و مشخصات خودتون رو هم بگذارید تا همه بدونن

جهت تنویر افکار عمومی‌ به سوالات مطرح شده پاسخ میدهیم:

۱- سایت سپیده دم همانطور که بارها اعلام کردیم یک سایت مستقل خبری است بدون وابستگی به هیچ سازمان سیاسی، دولتی

هدف: ایجاد یک بستر اطلاع‌رسانی جهت یافتن حقایق و انعکاس به افکار عمومی‌ جهت هم اندیشی‌ و همفکری و پیدا کردن راه حل برای رسیدن به آزادی در ایران

ما بارها به انتقادات به سایت خود را انعکاس داده ایم و در آینده هم تند‌ترین انتقادات را منعکس خواهیم کرد.‌ام کامنت‌های تکراری، ترلل‌ها و سفسطه‌های ارتش سایبری را حذف می‌کنیم تا بستر گفتگو تا حدودی آرامش داشته باشد. از همه هم میهنان میخواهیم شخصا مراقب امنیت خود در فضای مجازی و صفحه‌های سپیده دم باشند. اگر در ایران زندگی‌ می‌کنید توصیه می‌کنیم اکیدا از مشخص و عکس واقعی‌ استفاده ننمایید.

۲- ما هیچگاه اتهماتی به رضا پهلوی، فرح دیبا و دیگر چهره‌های سیاسی و هنرمندان که قابل اثبات نباشد را مطرح نکردیم. به خوبی‌ قوانین بسیار سختگیرانه در مورد افترا آشنا هستیم. تاکید می‌کنیم هرگونه مطلبی که در سپیده دم منتشر می‌شود بر اساس اسناد و مدارک محکمه پسند بوده و حق شکایت افراد نامبرده از «سایت مستقل سپیده دم» در دادگاه های بین الملی محفوظ است. مدیر مسئول سایت سپیده دم سهیل پرهیزی ساکن سوئیس است.

در مورد پرونده خود هم به زودی روشنگری خواهیم کرد.

خبر‌های ویژه